Jdi na obsah Jdi na menu
 

PROJEKT JABLONEČTÍ PRVŇÁČCI POMÁHAJÍ DĚTEM POSTIŽENÝM POVODNĚMI

SUVERENITA - prosí budoucí prvňáčky jabloneckých škol o zapojení do projektu:

JABLONEČTÍ PRVŇÁČCI POMÁHAJÍ DĚTEM POSTIŽENÝM  POVODNĚMI

Milí prvňáčci jabloneckých škol (ale i vážení rodiče nových prvňáčků, vážení učitelé )

Již brzy poprvé usednete do školních lavic. Pomalu, ale jistě se z Vás stávají velká děvčata a velcí kluci. Přesto ale budete ještě dlouho předlouho rádi vzpomínat na krásné chvíle strávené ve školkách. Samozřejmě na kamarády a paní učitelky, ale také na hry a hračky, s nimiž jste si ve vaší jistě krásné školce hráli.
Možná jste v tyto dny pozorovali tatínka či maminku, jak se dívají na velkou vodu v televizi a jsou z toho nešťastní. Nedaleko od vás se totiž rozvodnily řeky, špinavá zabahněná voda byla tak veliká, že se dokonce dostala dovnitř, do mnohých domů a mohutný proud zničil nebo odnesl lidem i dětem všechno, co mu stálo v cestě.

Tak se stalo, že spousta dětí zůstala bez svých plyšáčků, her, míčů, švihadel a tak dále. Totéž se přihodilo i celé jedné školce v Raspenavě. Byla moc hezká a teď z ní zbyl jen umazaný ošklivý dům plný bláta. Děti, které za pár dnů přijdou do školky náhradní budou jistě smutné, že si nemají s čím hrát, že jim chybí spousta věcí, které ve vaší školce úplně samozřejmě byly.

Vy už nejste žádná mrňata, ale téměř již zodpovědní školáci, kteří vědí, že by každý měl pomáhat slabším nebo nešťastným. Rádi bychom vás proto o něco poprosili.
Až půjdete – poprvé ve svém životě – do školy, vzpomeňte si na děti, kterým nic nezbylo, vezměte s sebou nějakou hezkou hru, knížku, míč, panenku nebo stavebnici, kterou jste už třeba odložili, předejte ji vaší paní učitelce nebo panu učiteli, které bychom chtěli moc poprosit, zda by nám nepomohli, dárky od vás převzít a nekontaktovali nás, abychom je mohli všechny naložit a odvézt dětem do postižených měst. Nemusíte nosit náruče plyšáků. Stačí nám jediná zabalená (aby se neumazala) hezká věc, jako známka toho, že už jste natolik velcí, že víte, co se patří.
Moc děkujeme a přejeme vám nejenom úspěšné zahájení první třídy, ale především abyste prožili krásný šťastný bezstarostný život a stali se z vás dobří lidé. Náš velký dík patří samozřejmě i vašim rodičům a učitelům.
 
*********************************************
 
Technická informace pro učitele:
Svoz hraček a dárků ze škol se bude konat  1. a 2. září od 8 do 12 h, příp. dle domluvy.  Po Vaší výzvě na náš telefon k Vám v domluvený čas přijedeme.
Pokud by se hraček nahromadilo více, než o kolik by školka v Raspenavě, případně děti, v povodněmi postižených obcích, měly zájem, budou předány do krizového centra pro další humanitární akce.
Vážíme si Vaší pomoci a spolupráce.
 
Kontakty: suverenita.lbc@seznam.cz, mobil: 723 810 767 ing. Hana Dašková

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________