Jdi na obsah Jdi na menu
 

Expedice akžěnS, (resp.Sněžka :-))

11. 8. 2011

foto1992.jpgJablonecká organizace nejen naplánovala, ale také uskutečnila  setkání členů Suverenity SBB, sportovních činovníků a starostů, spojené s tradiční Svatoavřineckou poutí a výstupem z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

Úžasná byla účast našeho stínového ministra zemědělství, uznávaného odborníka pana ing. Františka Haláska, který vážil cestu až z Vysočiny, což vzhledem ke startu v poměrně časných ranních hodinách znamenalo i velice brzké vstávání. Radost nám určitě udělali i pan starosta Kosmonos a zároveň okresní předseda ČSTV pan Miroslav Vaněk a pan starosta Zlonic u Slaného Rudolf Čížek s manželkou,  kteří přijali naše pozvání a putovali s námi.
Devět borců se úspěšně popralo se skutečně nepříznivým počasím, kters5001023.jpgé bylo údajně nejhorší za posledních deset let. Nebudeme zastírat, že především závěrečný úsek byl díky nepřízni počasí opravdu vysilující. Ani prudký vichr, déšť se sněhem a 2°C nám  ale nezabránily v  úspěšném zdolání  nejvyššího vrcholku naší krásné vlasti.
Na Sněžce do puntíku vyšel další plánovaný bod akce, setkání s polskými přáteli a členy polské horské služby pod vedením Tomka Januszky,kteří na vrchol pro změnu vystoupali ze strany polské.
Dokonce se nám podařilo velice nečekaně vstřícné a příjemné setkání s hlavou našeho státu, který díky zánětu šlach poprvé po dlouhé době nešel po svých, ale vyjel autem. S naší výpravou se prezident Václav Klaus srdečně pozdravil a ochotně vyfotografoval.
foto1983.jpgNa zpáteční cestě jsme načerpali síly  v chatě Růžovka a při společném posezení probrali různá politická společenská , sportovní i osobní témata. Celá akce i výprava se nesla ve velice příjemném přátelském prostředí . Vzájemně jsme si slíbili účast na dalších pořádaných společensko kulturních akcích.
Jablonecká Suverenita SBB všem zde jmenovaným i nejmenovaným zúčastněným srdečně děkuje.

s5001054.jpg

 

foto1985.jpg Na obrázku zleva Rudolf Čížek /starosta Zlonic u Slaného/, Jaroslav Pudil /předseda MO Zbraslav SBB/ pí. Čížková, Miroslav Vaněk /předseda okresní organizace ČSTV, starosta Kosmonos/, ing.Hana Dašková (krajská předsedkyně SBB a předsedkyně MO Jablonec n.N./, ing. František Halásek /stínový ministr zemědělství a krajský koordinátor kraje Vysočina/, Miroslav Pačes /jablonecký fotbalový bard, činovník klubu Camel/. Dole zleva Barča a Kačka 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Víme koho budeme volit

(Zikmund, 12. 8. 2011 11:41)

Konečně naše místní organizace začíná žít naplno.Skvělý den a pohodu nelze upřít.Přineslo to další poznání kde odvedenou práci lze ocenit krátce:Suverenitu a to především tu z Jablonce táhne a řídí ing.Dašková,která je za vším důležitým.Proto velmi si všímejte fotky s p.Kleusem může to mít jednou u našich vnuků a vnuček hodnotu.Proč?No tato studovaná nenápadná dáma by mohla kandidovat na hlavu státu.Slušná,chytrá,obyčejná a pracovitá.Jsem si jistý koho budete volit.a že se nespletete.

Re: Víme koho budeme volit

(Hanka Dašková, 12. 8. 2011 14:14)

:-) :-) Ale vážně: Dovolím si lehoučce připomenout jeden základní a zkrátka pevně daný fakt. Bez vojska není velení a samotná generalita ještě nikdy žádnou bitvu nevybojovala. Naše organizace je plná schopných, podnikavých, akceschopných a chytrých lidí a k tomu skutečnost, že v ní nepanuje zášť, zloba a závist, ale naopak přejícnost kamarádství a důvěra jsou právě ony faktory, které ji dělají tak silnou.Děkuju Vám za to lidičky :-)