Jdi na obsah Jdi na menu
 

Krajská schůze

23. 1. 2012
V sobotu 21.1.2012 se konala krajská schůze Suverenity SBB.
Schůze se zúčastnila i statutární místopředsedkyně Jana Volfová a místopředseda Václav Musílek.
Přes kalamitní počasí členové naplnili sál do posledního místa.
 
Zahájení patřilo krajské předsedkyni Haně Daškové. Informovala členy, že právě liberecká organizace patří  v rámci republiky mezi nejlépe hodnocené. Pochválila a poděkovala členům za aktivitu, zmínila loňské úspěšné akce.
"Začali jsme akcemi pro veřejnost - sportovními, kulturními, zábavnými, akcemi pro děti, odbornými semináři. Možná se to někomu může zdát málo, ale podle mého názoru je to správná cesta. Postupně se dostáváme do povědomí lídí. Jsme mladinká strana, lidé nás nejprve museli zaregistrovat a poznat.
Nyní už je čas na místní a krajské úrovni  přidávat  vlastní politické aktivity.  Je potřeba se soustředit na úspěch v krajských volbách. Čeká nás spousta práce, ale pokud jsme se už jednou dali na vojnu, musíme bojovat a udělat maximum pro náš úspěch." Uvedla Hana Dašková 
 
Jana Volfová zmínila důležitost krajských voleb. "Při minulých volbách nám téměř veškeré průzkumové agentury dávaly šanci na úspěch 0. Čistou nulu. Fakticky ale Suverenita získala 3,67%.  Dnes už nám přiznávají  2-2,5 %. To by pro nás -  vezmeme-li v potaz neobjektivitu průzkumů a téměř nenávist průzkumných agentur vůči SBB - mohlo v reálu znamenat takových 7%-8%." Řekla Jana Volfová 
Dále upozornila na možné nebezpečí, kdy v momentě, jak roste popularita SBB, mohou se na různých úrovních objevit nečisté snahy politických soupeřů o rozložení strany. Varovala před možností zaplacených štváčů a jejich možnou snahou o rozložení zevnitř. "V politice jsem už skutečně dlouho a věřte, že dobře vím, o čem mluvím, i když se vám to může zdát nesmyslné nebo paranoidní. To jsou bohužel poměrně běžné praktiky. Nenechte si něco našeptávat, buďte k sobě otevření, mluvte spolu, diskutujte spolu", uvedla.
Jana Volfová se nevyhýbala ani otázkám spojeným s financováním a hospodařením.
 
Václav Musílek pak informoval o technické metodice pro sestavování kandidátek. Celorepublikově platí, že je na členech krajské rady, jakou strategii zvolí, zda budou kandidátku sestavovat výhradně na základě své zodpovědnosti nebo určitého výboru, doporučení místních organizací, nějakými tajnými volbami nebo jakkoli jinak. Konečné slovo má a  kandidátku schvaluje předsedkyně.
 
K projednávaným bodům patřily mj. zprávy předsedů všech místních i okresních organizací o stavu svých základen, aktivitách a počtu členů.

Zajímavé byly  informace zastupitelů SBB. Pana Josefa Doškáře,o jeho aktivitách v Novém Boru při boji proti nezkreslování minulosti,o  dlouhodobé snaze o zákaz herních automatů, která byla těsně před koncem roku korunována úspěšným prosazením zmíněného zákazu, atd. Stejně tak práce opoziční českolipské zastupitelky paní Věry Strnadové, která řeší problémy např. slučování Libertinu, rušení aut pro seniory a snahu koalice o jejich náhradu taxíky apod., si zaslouží velký potlesk.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář