Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rumunsko

6. 2. 2012

Server Aktuálně.cz přinesl následující článek /viz níže/.

V souvislosti s ní se samozřejmě nabízí otázka, zda se najde v Rumunsku vláda lepší, která by vyvedla zemi z neradostné situace.

Myslím, že ale více než spekulace o následném vývoji v Rumunsku zajímá většinu z nás to, zda  by nebyl možný podobný vývoj i u nás. Tedy, že by se i u nás premiér a vláda natolik pochlapili, že by se sami vzdali svých korýtek.

Mám pocit, že nebylo. Mafiánské propletence vlivných lidí  jsou u nás totiž propracovány s takovou precizností, že by nám možná záviděl i Al Capone. A z toho se necouvá tak snadno a bez šrámů.

Rumunská vláda končí, vaz jí zlomilo utahování opasků

Premiér Emil Boc a s ním i celá rumunská vláda končí. "Nastal čas pro důležitá politická rozhodnutí. Proto jsem se rozhodl, že se vzdám vládního mandátu," oznámil po pondělním zasedání kabinetu.

Ministerský předseda tak reagoval na několik týdnů trvající protesty. Doufá, že jeho odchod "zmírní politické a sociální napětí". Zároveň vyzval znesvářené politiky, aby byli rozumní a rychle vybrali novou vládu.

Rumuny, kteří obvykle nejsou zvyklí protestovat, vyhnaly v lednu do ulic radikální vládní úsporná opatření. Kabinet mimo jiné zmrazil růst penzí a o čtvrtinu snížil platy úředníků. Zároveň o pět procent zvýšil daň z přidané hodnoty.

Nepomohlo ani vysvětlování, že úsporná opatření jsou důsledkem požadavků Mezinárodního měnového fondu (MMF), který zemi postižené finanční krizí poskytuje půjčku.

Kvůli protestům už před dvěma týdny skončil ministr zahraničí Teodor Baconschi. Premiér ho odvolal poté, co označil účastníky protivládních protestů za "hloupé a násilnické obyvatele slumů".

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

No to je dílo.

(zappjan@seznam.cz, 7. 2. 2012 12:31)

Pardál snad nestojí ani za komentář!!!To je případ pro odborníka!!!Slušnost,tolerance,respekt k názoru druhých a další,zcela evidentně schází!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Výzva-nenechte se vtahovat

(zikmund, 7. 2. 2012 20:44)

Velmi,ale velmi souhlasím a žádám vás všechny neodpovídejte na tyto reakce.Pokud někdo žije ve světě sprostoty a ponižování nechme ho žít.Protože,čím vice se budeme bránit,tak tím více bude reakcí které si nepřejeme.

hovna

(pardál, 6. 2. 2012 21:40)

Co to tady je za sračky magoři to si neumíte koupit noviny??????????????,Hovna hovna co ste zač jo politika tak to děte do prdele-jéžiš banda debilů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!