Jdi na obsah Jdi na menu
 

SBB se ostře ohrazuje proti Die Welt

21. 6. 2011

SBB libereckého kraje podporuje vyjádření předsedkyně i místopředsedů SBB, pronesené na tiskové konferenci (viz níže www odkaz videozáznamu ČT24)

http://www.ct24.cz/domaci/127846-bobosikova-nejsme-protinemecti-ultranacionaliste/

Článek z uvedeného německého plátku najdete na odkazu  http://www.ct24.cz/svet/127629-die-welt-odbornik-na-vsechno-slavi-sedmdesatku/

"Rázně se jako občan České republiky ohrazuji proti tomu, aby nějaký zahraniční plátek urážel našeho prezidenta!" uvedla k tomuto tématu krajská předsedkyně SBB ing. Hana Dašková a pokračovala:

"Die Welt atakuje Václava Klause dlouhodobě. Prosila bych pány redaktory, aby se více věnovali svým domácím problémům a nerozšťourávali témata a osobnosti, která jim nepřísluší ani soudit ani hodnotit a už vůbec ne urážet. Myslím, že starostí s domácí politikou najdou nemálo. Prvotně je to jistě ekonomická krize, resp. především  krize eura, dále přistěhovalectví atd.

Pokud přece potřebují rýpat do jednotlivce, mohou se z domácích rybníků zaměřit například na paní Angelu Dorotu Merkelovou a pozjistit, jestli není přinejmenším divné, že  mladá občanka DDR neboli NDR (zkrátka familiérně výchoďačka) hrdě odmítne vnucovanou spolupráci s řekněme východoněmeckou obdobou našeho STB .. - a ejhle, ačkoli ji dokonce zapíší do jejího svazku, že nemá ráda komunisty, vůbec nic se nestane a mladá dáma má přesto zajištěnu dobrou pracovní kariéru na teplém flíčku Akademie věd NDR. Dokonce  v roce 1986 skládá Merkelová doktorát. (V žádném případě nezpochybňuji vědecké znalosti této dámy i u nás ale byla v době totality inteligence a vědomosti bohužel méně důležité a postaveny až za politickou angažovanost. A i ti nejinteligentnější se při politické nemilosti dostali třeba pouze k topičům). 

Jestliže na článku o Václavu Klausovi redaktoři dokázali, že jim nejsou cizí ani podpásové praktiky, mohou se třeba dále zabývat činností  paní Merkelové v FDJ - tedy obdobě našeho SSM, kde vystupovala v poměrně vysoké funkci.

Komentuje-li Václav Klaus různá témata a  Die Welt to tak překvapuje, pak nesměle na vysvětlenou pánům redaktorům podotýkám, že to je totiž úloha hlavy státu, obsáhnout co největší spektrum problémů a vyjádřit na ně určitý názor. Nedokážu posoudit zda je rozsahem Klausových témat a svobodou vyjádření svého názoru  Die Welt vytřeštěný  proto, že jejich země, která pro nás byla před 25 lety vzorem svobody, je nyní natolik nesvobodná, že ani čelný představitel státu nesmí vyjádřit svou myšlenku. Nebo zda snad vzhledem k omezeným rozumovým kapacitním možnostem svých nejvyšších představitelů je pro ně zcela nepochopitelné, že by někdo dokázal nastudovat a udělat si svůj názor v tak širokém tématickém záběru? Nevím. Každopádně i paní Merkelová musí v současné době uznat, že onen Die Weltem trapně posmívaný český prezident měl například s nesmyslností zavádění eura plnou pravdu .

A z jiného soudku. Die Welt hovoří o nacionalismu prof. Klause. Nacionalista je člověk, který cítí příslušnost k národu. Nic víc, nic méně. Tedy tomuto vyjádření nerozumím. Je-li míněno pejorativně ve smyslu šovinismu, pak mi to z německých úst i po více než 55 letech od konce války zní poněkud neuvěřitelně drze. Ještě drzeji však zní následovné.

Poslední věc, kterou v článku v žádném případě nemohu přehlédnout je označení Suverenity SBB jako "ultranacionalistické protiněmecké strany". Tímto označením Die Welt napadl mj. i mě osobně. Každou stranu tvoří její členové - tak  Vy o mě páni redaktoři tvrdíte, že já, člen Suverenity SBB jsem ultranacionalista?! Já že se povyšuji nad ostatní?! Já, jehož životním krédem je, nad nikoho se nepovyšovat a před nikým se neponižovat?! Tak to mi přijďte říci do očí!

A pokud rýpete právě proto, že Vás štve, že se před nikým ani já, ani členové Suverenity, ale ani náš národ už nechceme ponižovat, pak považuji za nutné Vás regulérními kroky patřičně umravnit."

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář