Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vyjádření k výsledkům voleb říjen 2010

18. 10. 2010

 

Vážení příznivci Suverenity, milí přátelé.  

 

 

 
Jak lépe ho vyjádřit než lakonickým prohlášením, že bez ohledu na vítěze, ve volbách prohráli běžní občané.
Stalo se tak především proto, že klasický průměrně situovaný „občan“ vůbec není totéž, co „volič“. Naopak.
Ten „obyčejný“ většinový občan, který je třeba bez práce, může si nohy ušourat se sháněním alespoň nějakých brigád, vděčný za to, že ho někdo zaměstná alespoň na chvilku a třeba i načerno – protože ač je to nevýhodné, jak jinak vyžít! Nebo jiný, který se každý den bojí, že mu šéf řekne, ať už zítra nechodí! Nebo možná ještě jiný, který sice práci má, ale mizerně placenou, přišla mu nečekaná složenka na 2, 3, 4 tisíce a v peněžence se krčí sotva na jídlo! Anebo třeba máma, která potřebuje koupit dětem novou zimní bundu nebo boty a peníze na to zkrátka nemá! Tak právě takovýhle občan, je většinou tak uštván svými starostmi, že k volbám vůbec nechodí.
Většinu voličů pak tvoří sami zástupci stran a dále lidé mocní, vlivní či bohatí, kteří mají eminentní zájem na tom, udržet si na radnici právě ty své koně a tahat tak za nitky, přinášející vyšší a vyšší zisky nebo jiné výhody právě do jejich kapes. Co na tom, že na úkor občanů. Ať nereptají, ale ať platí, že?!
 
Jasné číslo o volební účasti totiž říká, že k volbám šlo v Jablonci nad Nisou pouhých 39% lidí.
Opačně řečeno - téměř 2/3 lidí má úplně jiné, podstatně větší starosti a nad volbami jen s unaveným znechuceným nezájmem mávnou rukou.
Proto výhra těch mocných, proto se změna nekoná, proto se radní možná leda tak teatrálně pro oko lehce poškorpí, aby si pak mezi sebou vzájemně prohodili židle, ale naprosto stejná nastavená pravidla jdou dál.
 
Suverenita je stranou velice mladinkou, před volbami neměla co ztratit a mnohé vyzískala. Po celé republice na mnoha radnicích uspěli naši kandidáti, někde jsme dosáhli na post starosty a co se senátních voleb týká, dokonce se do druhého kola dostali dva naši kandidáti, které jsme vyslali do bojů společně s hnutím Severočeši.cz. Výsledek velice solidní.
Na radnici v blízkém okolí uspěli naši kandidáti v Desné, České Lípě, Novém Boru, Ralsku atd.
 
Přestože jsme v Jablonci nad Nisou o kousek nedosáhli na žádný mandát, dali jste nám 13 tisíc hlasů. Tohle číslo i vaše milé maily a telefonáty jsou pro nás velice zavazující.
Vzhledem k tomu, že jsme Suverenitu v Jablonci n.N. začali budovat prakticky v červnu letošního roku a nestojí za námi žádní tajemní sponzoři, považuji tento výsledek do budoucna za velice slibný.
Za necelé 4 měsíce existence jsme dokázali s přehledem porazit nejenom malé strany, ale i zemanovce, kteří svoji stranu budují léta a mají danou pevnou základnu. A zase o tolik nás nepředhonili ani neotřesitelní KSČM ani VV, vezmu-li v potaz jak propagandisticky bombardovali voliče masivní kampaní a dávali tak lidem na zřetel, že na volební šou si mohou dovolit promrhat nemalý peníz.
Rádi a s čistým svědomím zveřejňujeme výši financí, kterou jsme do propagace vložili my. Jablonecká Suverenita investovala do kampaně celkovou částku ve výši 20 000,- Kč.
 
Vetřít se pod kůži voličům velkými bilbordy na každém rohu ala ODS ani sliby a laciné rozdávání růží ala ČSSD nepovažujeme vůbec za směr, kterým bychom se my chtěli vydat. Naše cesta už vůbec není být hodní na všechny strany a nakonec se pro zisk moci spojit třeba čertem ďáblem, ala Domov či TOP. Máme svoji cestu a tou je obrana běžného občana, ochrana zájmů nás Čechů a naší krásné vlasti proti kšeftování a rozprodeji developerům či pochybným institucím, proti neprůhledným machinacím.
 
Přestože je Suverenita v plenkách, nevsadili jsme na megalomanské zviditelňování a média nám nedala žádný mimořadný prostor, dosáhli jsme krásného výsledku. To je pro nás známka toho, že lidé chtějí, abychom se jich zastali, že chtějí abychom pro ně zabezpečili právo, práci i pořádek, že nám věří a stojí za námi.
Budeme bojovat, budeme sledovat i chování našich radních, informovat vás o praktikách, na které narazíme a upozorňovat na nešvary.
 
Vážení příznivci, dovolte mi, abych za všechny naše kandidáty a celou Suverenitu z celého srdce poděkovala těm, kteří přišli k volbám a podpořili nás. Moc si toho vážíme. Zachovejte nám prosím i nadále svoji přízeň, vydáváme se na cestu vstříc krajským volbám 2012.
 
ing. Hana Dašková
lídryně Suverenity Jablonec n.N.

 

 

 

 

Protože se mnozí ptáte, co říkáme na výsledky voleb u nás v Jablonci n.N., rozhodli  jsme se k veřejnému zhodnoceni. Nejprve k vlastnímu volebnímu výsledku.